Poniżej prezentujemy trzy nowe odmiany roślin uzyskane w Szkółce Mykoflor, Gospodarstwo Ogrodnicze, Polska, które wprowadzamy do sprzedaży w 2020 roku. Pierwsza z nich to Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’: nowa odmiana pęcherznicy kalinolistnej, charakteryzująca się kolorowymi przebarwieniami na liściach. Jako nowość w 2020 roku oferujemy również dwie nowe odmiany miskanta chińskiego: pierwszy o pokroju półkulistym (‘Mykoflor nr 1’), drugi o pokroju wzniesionym, kolumnowym (‘Mykoflor nr 2’).

Uwaga: Pęcherznica kalinolistna ‘Salamandra’ będzie dostępna w sprzedaży od VIII 2020 roku.

Wszystkie podane ceny są cenami hurtowymi. Do podanych cen należy doliczyć podatek VAT. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany cen. Wystawiamy faktury VAT. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 Kodeksu Cywilnego.

 

Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’ (Pęcherznica kalinolistna ‘Salamandra’)

Cechą charakterystyczną i zarazem ozdobną pęcherznicy kalinolistnej ‘Salamandra’ są zielonobordowe liście, nakrapiane licznymi złocistożółtymi, seledynowymi i zielonymi plamkami. Przebarwienia najlepiej widoczne są na młodych przyrostach, dlatego zaleca się silne cięcie tej odmiany. Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’ dorasta do ok. 3 m wysokości i szerokości. Kwitnie na przełomie czerwca i lipca. Kremowobiałe kwiaty zebrane są w półkuliste baldachy. Roślina jest oferowana do sprzedaży w pojemniku C3, cena hurtowa to 10,00 zł netto. Uwaga: Pęcherznica kalinolistna ‘Salamandra’ będzie dostępna w sprzedaży od VIII 2020 roku.

WYMAGANIA
Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’ jest rośliną o niewielkich wymaganiach środowiskowych i glebowych. Doskonale sobie radzi zarówno na glebach suchych i ubogich, jak i dość żyznych.

ZASTOSOWANIE
Pęcherznica kalinolistna ‘Salamandra’ jest rośliną nadającą się do każdego ogrodu. Można ją posadzić pojedynczo jako piękny krzew, w szpalerze z innymi kwitnącymi roślinami, a także wykorzystać do nasadzeń żywopłotowych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’ to odmiana pęcherznicy kalinolistnej uzyskana w Szkółce Roślin Ozdobnych Mykoflor w 2014 roku. Pierwsze egzemplarze tej odmiany zostały zaprezentowane Klientom w 2019 roku. W przygotowaniu do wprowadzenia do sprzedaży jest podobna odmiana pęcherznicy kalinolistnej, znaleziona również w Szkółce Roślin Ozdobnych Mykoflor, która będzie się nazywać ‘Mozaika’ (zobacz zdjęcia poniżej).

 

Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’ – zbliżenie liści
Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’ – zbliżenie liści

Pęcherznica kalinolistna ‘Salamandra’ – zbliżenie liścia
Pęcherznica kalinolistna ‘Salamandra’ – zbliżenie liścia

Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’
– przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Pęcherznica kalinolistna ‘Salamandra’ – zbliżenie liści
Pęcherznica kalinolistna ‘Salamandra’ – zbliżenie liści

Physocarpus opulifolius ‘Mozaika’ – odmiana w przygotowaniu
Physocarpus opulifolius ‘Mozaika’
– odmiana w przygotowaniu

Pęcherznica kalinolistna ‘Mozaika’ – odmiana w przygotowaniu
Pęcherznica kalinolistna ‘Mozaika’
– odmiana w przygotowaniu

 

Miscanthus sinensis ‘Mykoflor nr 1’ (Miskant chiński ‘Mykoflor nr 1’)

Miscanthus sinensis ‘Mykoflor nr 1’ to kępowa, dość silnie rosnąca trawa. Dorasta wraz z kwiatostanami do około ok. 1,7 m wysokości. Charakteryzuje się pięknym, półkulistym pokrojem. Tworzą go wyrastające wachlarzowo pędy kwiatowe, gęsto poprzeplatane jasnozielonymi, przewisającymi liśćmi. Odmiana ta jest bardzo odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne i nawet przy silnych wiatrach i deszczach pędy nie pokładają się. Nie są one również wyłamywane i cała roślina zachowuje swój piękny pokrój. Kwiatostany początkowo mają barwę bordowobrązową, później zaś stają się brązowozłociste. Delikatne liście jesienią przebarwiają się na pastelowe pomarańcze i brązy. Roślina jest oferowana do sprzedaży w pojemniku C3, cena hurtowa to 10,00 zł netto.

Miscanthus sinensis ‘Mykoflor nr 1’ – roślina rosnąca w gruncie
Miscanthus sinensis ‘Mykoflor nr 1’
– roślina rosnąca w gruncie

Miskant chiński ‘Mykoflor nr 1’ – kwiatostany
Miskant chiński ‘Mykoflor nr 1’ – kwiatostany

 

Miscanthus sinensis ‘Mykoflor nr 2’ (Miskant chiński ‘Mykoflor nr 2’)

Miscanthus sinensis ‘Mykoflor nr 2’ charakteryzuje się bardzo zwartym i wyprostowanym pokrojem. Pędy kwiatowe ustawione są pionowo i wyrastają gęsto obok siebie, tworząc u młodych roślin charakterystyczny słup okolony wieńcem gęstych, łukowato zwisających do dołu, szerokich liści. Pędy kwiatowe są tak sztywne, że nawet przy silnym wietrze i dużych opadach deszczu zachowują swój pokrój. Kwiatostany początkowo mają barwę bordowokremową, która z czasem zmienia się na kolor kremowosrebrny. Liście dość szerokie, jasnozielone, z wyraźnym białym nerwem, jesienią mienią się delikatnymi, pastelowymi odcieniami brązu, żółci i czerwieni. Odmiana wraz z kwiatostanami dorasta do około 1,6-1,7 m wysokości. Doskonale nadaje się do sadzenia w szpalerach. Roślina jest oferowana do sprzedaży w pojemniku C3, cena hurtowa to 10,00 zł netto.

Miscanthus sinensis ‘Mykoflor nr 2’ – roślina rosnąca w gruncie
Miscanthus sinensis ‘Mykoflor nr 2’
– roślina rosnąca w gruncie

Miskant chiński ‘Mykoflor nr 2’ – kwiatostany
Miskant chiński ‘Mykoflor nr 2’ – kwiatostany

 

     

Physocarpus opulifolius Salamandra – zbliżenie liści Pęcherznica kalinolistna Salamandra – zbliżenie liścia Physocarpus opulifolius Salamandra – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Pęcherznica kalinolistna Salamandra – zbliżenie liści Physocarpus opulifolius Mozaika – odmiana w przygotowaniu Pęcherznica kalinolistna Mozaika – odmiana w przygotowaniu Miscanthus sinensis Mykoflor nr 1 – roślina rosnąca w gruncie Miskant chiński Mykoflor nr 1 – kwiatostany Miscanthus sinensis Mykoflor nr 2 – roślina rosnąca w gruncie Miskant chiński Mykoflor nr 2 – kwiatostany

Copyright © 2010-2020 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia
jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.