W 2021 roku pragniemy zaprezentować Państwu interesującą odmianę Perełkowca japońskiego oraz dwie ciekawe odmiany buków charakteryzujące się wąskimi liśćmi.

Wszystkie podane ceny są cenami hurtowymi. Do podanych cen należy doliczyć podatek VAT. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany cen. Wystawiamy faktury VAT. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 Kodeksu Cywilnego.

 

Sophora japonica ‘Flavirameus’ (Perełkowiec japoński ‘Flavirameus’)

Sophora japonica ‘Flavirameus’ to niewielkie, wolno rosnące drzewo, dorastające do ok. 5 m wysokości i ok. 3 m szerokości. Korona szeroka, owalna. Młode pędy charakteryzują się jaskrawożółtym zabarwieniem kory, szczególnie wyraźnie widocznym w okresie zimowym, czyli bezlistnym. Liście złożone, podobnie jak pędy, mają piękną złocistożółtą barwę, utrzymującą się przez cały sezon wegetacyjny. Kwitnie pod koniec lipca i w sierpniu. Kwiaty zebrane są w stojące kwiatostany 20-30 cm długości. Mają barwę jasnożółtą i są pachnące. Roślina jest oferowana do sprzedaży w pojemniku 7,5 litrowym, cena hurtowa to 90,00 zł netto.

WYMAGANIA
Sophora japonica ‘Flavirameus’ jest odmianą o stosunkowo małych wymaganiach. Dość dobrze znosi susze i niewielkie zasolenie gleby. Lubi miejsca słoneczne lub lekko ocienione. Młode rośliny należy zabezpieczać przed silnymi mrozami, starsze są odporne na przemarzanie.

ZASTOSOWANIE
Perełkowiec japoński ‘Flavirameus’ doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów, gdzie swoim wyglądem wprowadza odrobinę egzotyki. Można go także sadzić w parkach miejskich i skwerach. Jest doskonałą rośliną dla pszczół ze względu na późne kwitnienie i bardzo miododajne kwiaty. 

Sophora japonica Flavirameus – zbliżenie liści
Sophora japonica ‘Flavirameus’ – zbliżenie liści

Perełkowiec japoński Flavirameus – zbliżenie liści
Perełkowiec japoński ‘Flavirameus’ – zbliżenie liści

Sophora japonica Flavirameus – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Sophora japonica ‘Flavirameus’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

 

Fagus sylvatica ‘Ansorgei’ (Buk pospolity ‘Ansorgei’)

Fagus sylvatica ‘Ansorgei’ to wolno rosnąca odmiana buka, dorastająca do 3-4 m wysokości. Dorosłe drzewo ma pokrój gęstego, szerokiego stożka z delikatnymi, cienkimi pędami. Cechą charakterystyczną tej odmiany są wąskie i bardzo długie liście, barwy bordowobrązowej. Mają one ok. 1 cm szerokości i ok. 15 cm długości. Na drzewie luźno zwisają na krótkich ogonkach. Roślina jest oferowana do sprzedaży w pojemniku 3 litrowym, cena hurtowa to 40,00 zł netto.

WYMAGANIA
Fagus sylvatica ‘Ansorgei’ wymaga gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych i przepuszczalnych. Jest odporny na niskie temperatury. Dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza.

ZASTOSOWANIE
Buk pospolity ‘Ansorgei’ jest doskonałą rośliną do sadzenia w niedużych ogrodach. Nadaje się także do nasadzeń miejskich oraz parków.

Fagus sylvatica Ansorgei – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Fagus sylvatica ‘Ansorgei’ – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Buk pospolity Ansorgei – przykładowe rośliny oferowane do sprzedaży
Buk pospolity ‘Ansorgei’ – przykładowe rośliny
oferowane do sprzedaży

Fagus sylvatica Ansorgei – zbliżenie liści
Fagus sylvatica ‘Ansorgei’ – zbliżenie liści

Buk pospolity Ansorgei – zbliżenie liści
Buk pospolity ‘Ansorgei’ – zbliżenie liści

 

Fagus sylvatica ‘Mercedes’ (Buk pospolity ‘Mercedes’)

Fagus sylvatica ‘Mercedes’ to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana buka pospolitego. Docelowo dorasta do ok. 3 m wysokości i szerokości. Początkowo rośnie kuliście, by w starszym wieku przyjąć gęsty, krzaczasty pokrój. Pędy cienkie, gęsto poprzeplatane tworzą zwartą bryłę. Liście bardzo wąskie, długości do 10 cm, zielone. Jesienią przybierają złocistobrązowe odcienie. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na wysokości 40-60 cm, w pojemniku 7,5 litrowym, cena hurtowa to 70,00 zł netto.

WYMAGANIA
Fagus sylvatica ‘Mercedes’ wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych, najlepiej lekko zasadowych. Dobrze rośnie w miejscach nieznacznie ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Buk pospolity ‘Mercedes’ zaszczepiony na niewysokim pieńku, doskonale nadaje się do ogrodów skalnych. Tam posadzony pomiędzy miniaturowymi roślinami, wśród kamieni i głazów, pięknie przełamie kolorystykę i fakturę otoczenia. To także doskonała roślina do większych i mniejszych ogrodów, dla wszystkich miłośników nietypowych roślin.

Fagus sylvatica Mercedes – zbliżenie liści
Fagus sylvatica ‘Mercedes’ – zbliżenie liści

Buk pospolity Mercedes – zbliżenie liści
Buk pospolity ‘Mercedes’ – zbliżenie liści

Fagus sylvatica Mercedes – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Fagus sylvatica ‘Mercedes’ – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

 

     

Fagus sylvatica Ansorgei Buk pospolity Ansorgei Fagus sylvatica Ansorgei Buk pospolity Ansorgei Fagus sylvatica Mercedes Buk pospolity Mercedes Fagus sylvatica Mercedes Sophora japonica Flavirameus Perełkowiec japoński Flavirameus Sophora japonica Flavirameus

Copyright © 2010-2021 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia
jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.